Kabiny Infrared IR

 

Osoby korzystające z sauny infraredSauny z nowoczesnymi promiennikami podczerwieni.

Działanie IR opiera się na wykorzystaniu nowoczesnych promienników podczerwieni. Są to lampy, które za pomocą wbudowanego żarnika, rozgrzewającego się do temperatury blisko 500 °C, emitują niewidoczne dla ludzkiego oka promieniowanie podczerwone i odczuwalne dla ludzkiego ciała ciepło.

 

Podobnie jak w przypadku saun suchych i mokrych, IR zbudowane są z wysokogatunkowych materiałów, odpornych na nietypowe warunki, a ich dobór w dużej mierze zależy od upodobań przyszłego użytkownika. IR działają również na podobnej zasadzie, a więc nagrzewają powietrze w danym otoczeniu, nie przekraczając jednak temperatury 40 – 65 °C. Wykorzystanie lamp zamiast pieca łagodzi panujące w saunie warunki, eliminując niesprzyjające niektórym użytkownikom oddziaływanie tradycyjnych saun ( para, tzw. „ciężkie” powietrze).

 

Z racji wykorzystanej technologii nagrzewającej, IR przynoszą odmienne korzyści w porównaniu z tradycyjnymi saunami, a emitowane promieniowanie wnika w ciało użytkownika przynosząc udowodnione medycznie efekty. Jedną z pomiędzy wielu zalet IR jest fakt, iż przy stosunkowo niskiej temperaturze, można wydłużyć sesję nawet do 30 minut.

 

Kształt i gabaryty sauny, wykorzystane drewno, a także wyposażenie ustalane są indywidualnie, wedle życzeń klienta. Przygotowana jest także standardowa oferta, którą również można modyfikować.

 

W celu zapoznania się ze zdrowotnymi korzyściami wynikającymi z użytkowania saun IR, jak również ze wskazaniami i przeciwwskazaniami do korzystania z nich, zapraszamy do działu ZDROWIE A SAUNA. Infrared bielsko, infrared śląsk, infrared małopolska, budowa saun infrared bielsko, budowa saun infrared śląsk, budowa saun infrared małopolska,